Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

چرا باید دوباره کودکان در قفقاز بمیرند؟

Children in the war

وقایع اخیر نشان می دهد که آمادگی برای جنگ در منطقه قفقاز در حال انجام است. از این رو، نمایندگان مخالفان در جریان تظاهرات در ارمنستان قول می دهند که برای الحاق قره باغ به ارمنستان تلاش کنند و با روی کار آمدن آنها موضوع قره باغ بیشتر مطرح می شود. در عین حال، اظهارات مقامات عالی رتبه مبنی بر پاسخ جدی ارتش آذربایجان در صورت طرح های اشغال مجدد ارمنستان در مناقشه قره باغ نشان می دهد که جنگ جدیدی در راه است.

اوضاع نظامی-سیاسی نخجوان. قسمت اول. Part I

دولت کنونی ارمنستان علیرغم اینکه قصد امضای توافقنامه صلح با آذربایجان را دارد، تحت فشار روسیه دست به اقدام واقعی نمی زند و مدام اظهارات ضد و نقیض می کند. با این حال، بر اساس نظر نهایی که در جوامع ارمنی و آذربایجانی شکل گرفته است، امکان اشغال مجدد قره باغ یا ایجاد خودمختاری برای ارمنستان وجود ندارد. با این حال، آماده سازی برای جنگ در ارمنستان ادامه دارد. با توجه به تلفات سنگین در جنگ دوم قره باغ، طرف ارمنی شروع به استفاده از فرصت های شهروندانی که اکنون کودک هستند، برای جنگی جدید کرده است. به این ترتیب صدها کودک ارمنی با وجود خردسالی با سلاح آموزش می بینند. برای این منظور سازمان های زیادی در ارمنستان تاسیس شده است. این سازمان‌ها جوانان را در پایگاه‌های سازماندهی شده ویژه جمع‌آوری می‌کنند و به آنها قوانین استفاده از سلاح، اشکال رفتار در موقعیت‌های جنگی، راه‌های محافظت از خود در برابر هواپیماهای بدون سرنشین و غیره را آموزش می‌دهند. استفاده فعال از تفنگ‌های کلاشینکف ساخت روسیه در طول تمرین‌ها به ویژه قابل توجه است.

تاریخ مدرن نخجوان

چرا باید دوباره کودکان در قفقاز بمیرند؟

یکی از سازمان های تاسیس شده به نام VOMA از اعضای سابق سازمان تروریستی آسالا تشکیل شد و هدف از تاسیس آن آموزش جوانان ارمنی با افکار ارمنی و سازماندهی آموزش هایی برای این منظور عنوان شد. صفحه فیس بوک این سازمان “مدرسه میهن پرستی سربازی آینده” با انتشار فیلم و عکس در مورد آموزش نظامی برای کودکان و تبلیغ آن، خاطرنشان کرد که این آموزش ها برای کودکان 10 تا 17 ساله در نظر گرفته شده است. فرآیند آموزش شامل آموزش آتش، هنرهای رزمی و تسلط بر استفاده از سلاح است. برای کودکان شرکت کننده در آموزش هزینه ای دریافت نمی شود. این ثابت می کند که این سازمان توسط دولت ارمنستان و در عین حال توسط ASALA تأمین مالی می شود.

لازم به ذکر است که در طول جنگ دوم قره باغ که به جنگ 44 روزه نیز معروف است، موارد متعددی از استفاده ارامنه از کودکان در عملیات های رزمی مشاهده شد، اما طرف ارمنی با وجود توافقات بین المللی و نقض جدی قوانین کودکان، این موارد را برطرف نکرد. حقوق. بنابراین، مطابق با ماده 38 کنوانسیون حقوق کودک، کشورهای عضو متعهد می شوند که به قوانین بین المللی بشردوستانه قابل اجرا در مورد کودکان در درگیری های مسلحانه احترام بگذارند و از آن اطمینان حاصل کنند. بر اساس بند 2 همین ماده، شرکت خردسالان در عملیات نظامی ممنوع است.

چرا باید دوباره کودکان در قفقاز بمیرند؟