Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

وابستگان نظامی و خانواده هایشان از جمهوری خودمختار نخجوان دیدن کردند

Attaches in Nakhchivan

به گزارش خبرگزاری نوهچیخان، سفر وابستگان نظامی کشورهای خارجی معتبر در جمهوری آذربایجان و اعضای خانواده آنها از جمهوری خودمختار نخجوان سازماندهی شده است. در این بازدید مهمانان از موزه حیدر علی اف، لیسیوم نظامی به نام حیدر علی اف و تعدادی از تاسیسات نظامی بازدید کردند.

ابتدا مهمانان از موزه حیدر علی اف بازدید کردند. گزارش شده است که این موزه به دستور رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان در تاریخ 18 فوریه 1999 تأسیس شده است. نمایشگاه های اینجا شامل کتاب ها، روزنامه ها و مجلاتی است که منعکس کننده فعالیت های سیاسی-اجتماعی این دولتمرد برجسته است. زندگی باشکوه، تصمیمات و دستورات تاریخی تدوین و تصویب شده توسط رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان در سالهای 1990-1993، پروتکل ها و موافقت نامه هایی به امضا رسید. ، نامه ها و تلگراف ها، سوغات استفاده شده و سایر نمایشگاه ها. خاطرنشان شد که نمایشگاه ارزشمندی که منعکس کننده زندگی غنی نابغه است، که در موزه ها نمی گنجد، کودکی و جوانی رهبر بزرگ ما، سال های تحصیل، اولین فعالیت کارگری، سال های رهبری جمهوری خودمختار، او را نشان می دهد. فعالیت به عنوان معمار آذربایجان مستقل. در پایان این بازدید مهمانان سخنان دل نشین خود را در دفتر خاطرات موزه به نگارش درآوردند.

Attaches in Nakhchivan

سپس به میهمانان لیسه نظامی به نام حیدر علی اف اطلاع داده شد که صدها جوان از مناطق مختلف کشور در حال حاضر در این لیسه تحصیل می کنند که در سال 1998 با 56 دانش آموز شروع به کار کرد. لیسه نظامی که دارای سیستم آموزشی نظامی نمونه و پایگاه مادی و فنی مستحکمی است، نقش مهمی در تامین نیروهای نظامی حرفه ای برای نیروهای مسلح ایفا می کند. فارغ التحصیلان لیسه با حرفه ای گری و قهرمانی خود در جنگ بزرگ میهنی سهم بسزایی در پیروزی داشتند. لیسیوم سازماندهی مؤثر آموزش، زندگی و اوقات فراغت دانشجویان را فراهم می کند، فرصتی برای تماشای مطبوعات روزانه، بازی شطرنج و سایر ورزش ها فراهم می کند. تمرکز بر سلامت، آمادگی جسمانی و تغذیه دانشجویان است. مرکز درمانی مجهز به تجهیزات مدرن، سالن بدنسازی، زمین فوتبال، امکانات ورزشی در فضای باز و سرپوشیده و سایر امکانات مورد استفاده دانشجویان قرار گرفته است.

مهمانان با شرایط زندگی اجتماعی دانشجویان، خوابگاه ها و کلاس های درس آشنا شدند.

در این بازدید مهمانان از یگان های مختلف یگان ویژه بازدید و با توانمندی های ستاد و سایر ساختمان ها آشنا شدند. به مهمانان در مرکز آموزش اطلاع داده شد که ساختمان دارای کلاس های ارتباطی، آموزش تاکتیکی، آموزش نگهبانی، آموزش آتش نشانی، توپوگرافی، آموزش فرماندهی و سایر کلاس ها، سالن رویداد می باشد. شرایط لازم برای تسلط بر کیفیت برنامه آموزشی نظامی، افزایش تخصص و دانش نظری پرسنل، نصب رایانه، نصب وسایل کمک بصری و استندهای اطلاعاتی فراهم شده است. این سالن ورزشی مجهز به شبیه سازهایی برای کنترل تانک ها، توپخانه و سایر خودروهای زرهی و همچنین سیستم های فنی و تیراندازی است. شبیه سازها نحوه کنترل وسایل نقلیه زرهی و نحوه شلیک آنها را در حین مبارزه آموزش می دهند.

Attaches in Nakhchivan

در ادامه میهمانان با مجموعه های نظامی موجود در یگان نظامی و همچنین پارک تجهیزات نظامی و تجهیزات نظامی آشنا شدند. در این بازدید، ضیافت چای برای مهمانان و همچنین ضیافت شام برای وابستگان نظامی کشورهای خارجی معتبر در جمهوری آذربایجان در رستوران اوزونوبا برگزار شد.

لازم به ذکر است که سفر وابستگان نظامی کشورهای خارجی معتبر در جمهوری آذربایجان به جمهوری خودمختار نخجوان ادامه دارد.

Attaches in Nakhchivan